Zobraziť všetky kategórie

Technológia Nordblanc pre zimnú kolekciu 2013/2014

Značka NordBlanc kladie dôraz na výber materiálov a kvalitu spracovania jednotlivých výrobkov.Preto veríme,že sa práve pre tieto hodnoty stane Vašou obľúbenou značkou, ku ktorej sa budete radi vracať.NordBlanc opäť pripravil najnovšie modely outdoorového oblečenia pre všetkých športovcov s využitím najmodernejších technologických postupov.Muži,ženy aj deti si naďalej budú pochvalovať farebnosť (design) s perfektným spracovaním.design NordBlanc Vás samozrejme ale tieto technologie áno:

TERATEX - S vedcami zo Švajčiarska a Japonska sa v najmodernejších laboratóriach podarilo vyvinúť nové vlastnosti membrán TERATEX. Zimné bundy NordBlanc využívajúci technológiu TERATEX s nezameniteľnými vlastnosťami, ktoré každý aktívny človek vždy ocení ( modifikácia membrán výhradne pre potřeby žien ELP-membrány sú optimalizované pre teplotnú cirkuláciu a odvod vlhkosti ženského tela, optimalizácia pre použitie s termopradlom NordBlanc DRYFOR - optimalizácia pre zimné aktivity).

TERATEX 8000 - Nepremokavý a priedušný materiál. Odolná odpudivosť voči vode a chrání při výkyvoch počasia. Vysoká priedušnosť pre komplexný komfort pri akomkoľvek počasí. TERATEX 8000 industries je vhodný pre všetky aktivity.

TERATEX 10000- Materiál vybavený tenkou pórovitou  membránou.Odolná odpudivosť voči vode,chrání při výkyvoch počasia.Nepremokavý a priedušný .Vysoká priedušnosť  pre komplexný komfort  za akéhokoľvek počasia. TERATEX 10000 Laminated Core je vhodný pre všetkých náročných športovcov.

TEARTEX 15000 - Lahký a jemný membránový materiál.Super odolná odpudivosť voči vode chrání aj proti naročným výkyvom počasia. Vysoko nepremokavý a priedušný. Velmi pokročilá funkcia priedušnosti  pre maximálný komfort pri akomkoľvek počasí. TERATEX 15000 Membrana Core je vhodný pre všetky extrémne športové aktivity.

TERATEX 20000 - Dokonale elastický ultraľahký membránový materiál.Nekompromisný výkon a super odolná odpudivosť voči vode aj při naročným výkyvom počasia.Extrémne nepremokavý a priedušný.Inteligentná funkcia priedušnosti  pre dokonalú cirkuláciu tepla za akéhokoľvek počasia.TERATEX Membrana Core je určený pre náročné outdoorové využitie.


DRYFOR -  je nové zdravotné vlákno s funkciami vstrebávania vlhkosti a odvodu potu, ktoré použitím mikro dražiek na povrchu vlákna odvádza všetky náhle uvoľnenia vlhkosti a potu na kožu cez účinky hlavního vstrebávania, rozšírenia a prenášania, a potom cez vlákna na povrchu tkaniny rozkladá pot, ktorý je postupne rýchlo odparovaný a tak udržuje pokožku v suchu a pohodlí. Vďaka tejto vlastnosti termopradlo NordBlanc vlákno reguluje telesnú teplotu.

DRYFOR TERAPULL - Hlavnou výhodou  je výrazné zvýšenie pohodlia pokožky na vnútornej kontaktnej strane s materiálom. Technológia TERAPULL umožňuje aby mal materiál rozdielne funkcie v každej vrstve. Túto funkciu využíva pre okamžitý transport telesnej vlhkosti od pokožky cez vnútornú vrstvu materiálu do vonkajšej a udržuje tým pokožku permanentne suchú.

COOLMAX - Coolmax je certifikované vlákno so 100% polyesterovým vláknom.Udržuje na tele súvislú vzduchovú vrstvu a je tepelne stabilný jak v chlade tak v teplom počasí-zachováva  telo neustále v teple a suchu.Vynikajúcimi schopnosťami materiálu Coolmax je odvádzanie vlhkosti,jednoduchá udržba a predovšetkým materiál nemá sklon k príjmaniu pachov.Dokáže tiež znižovař teplotu pokožky a tým aj tepovú frekvenciu.Používa sa hlavne pri výrobe funkčného spodného prádla.ponožiek a lyžiarskych kukiel. Vďaka svojim vlastnostiam  je oblečenie obsahujúce Coolmax oblíbené vrcholovými športovcami a získal si značnú popularitu aj u veľkej skupiny rekreačních športovcov ale aj pri užívaní v bežnom živote.

COOLMAX  FRESH FX - Ponúkame funkčné výrobky NordBlanc s obsahem Coolmax Fresh FX.Ide o materiál  s aktívnou ochranou proti mikroorganizmom a ľudkému pachu, čoho bolo dosiahnuté zabudovaním iontov striebra do vlákna.Striebro je tak súčasťou  vlákna a má preventívny vplyv.

SOFTSHIELD 4X4 STRETCH - je jednovrstvový vodoodpudivý vysoko elastický materiál s výborným odvetrávaním odolávajúci náporom vetru. Materiál je pružný vo všetkých smeroch a umožňuje voľnosť pohybu. Je vhodný pre športy s intenzívnou tělesnou záťažou ako je beh, cyklistika, vysokohorská turistika apod.

TECNOPOLAR FLEECE - Trojvrstvý tepelne izolačný materiál s vrchnou fleecovou vrstvou odolávajucou náporom vetru. Vhodný do chladného nedaždivého počasia alebo ako druhá vrstva v chladnejšom období roku. Vďaka svojim vlastnostiam je fleecové mikiny NordBlanc obsahujúce Tecnopolar Fleece obľúbené vrcholovými športovcami.

TERATEX ULTRALIGHT – Je jednovrstvový, extrémne odľahčený vetruvzdorný materiál, ideálný jako krátkodobá ochrana proti nepriazni počasí při výlete do přírody. Najvhodnejší ako stála výbava pre cyklistov alebo turistov.

UV PROTECT - Ochrana proti uv žiareniu.